מסחר אונליין

איליה קריטוב, מנכ"ל eBay לשווקים המתפתחים: "אנו רואים בישראל כאחד השווקים הצומחים ביותר שלנו – והנהירה של הישראלים לאונליין ממשיכה לשבור שיאים, עם עליה של 133% בהצטרפות מוכרים ישראלים חדשים ברבעון הראשון של השנה"

Press Release

הגידול של מוכרים ישראלים ברבעון הראשון של שנת 2021 ב-eBay משקף גם עליה משמעותית בשיעור של 65% בהיקף המכירות של המוכרים הישראלים במהלך הרבעון באמצעות הפלטפורמה הכוכבים הגדולים: אופנה ותכשיטים, מוצרי אספנות ומוצרים לבית, והמטבעות הווירטואלים שתופסים תאוצה ומעלים את ערכם ברשת עם עליה בשווי של 1600%.

במהלך הרבעון הראשון של שנת 2021, הצטרפו לפלטפורמת eBay מוכרים ישראלים חדשים, במגמת עליה משמעותית של 133% בהשוואה לרבעון הראשון המקביל אשתקד. מבחינת היקף המכירות של ישראלים ב-eBay, נרשמה ברבעון הראשון של השנה עליה ניכרת של 65% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

איליה קריטוב, מנכ"ל eBay לשווקים המתפתחים: "אנו שמחים לראות את ההצלחה ההולכת וגדלה של הישראלים במכירות אונליין. אנו רואים בישראל כאחד השווקים הצומחים ביותר שלנו, ושמחים על יכולתנו להמשיך ולפתח פתרונות מתקדמים עבור אנשים מכל מקום בעולם לרכוש ולמכור באמצעות הפלטפורמה הגלובלית שלנו".

קריטוב מוסיף כי לצד העליה המשמעותית במספר המוכרים הישראלים וכן היקף המכירות של כלל המוכרים הישראלים באמצעות הפלטפורמה, נרשמה במהלך הרבעון הראשון של השנה עליה של 40% בכמות המוצרים הנמכרים.

המוצרים היקרים ביותר שמכרו ישראלים ב-eBay ברבעון החולף:

מכשור של חברת האלקטרוניקהKeysight  ב-34 אלף דולר, טבעת אירוסין 18K זהב לבן ב-29 אלף דולר, ושעון רולקס  ב-25,500 אלף דולר.

המוצרים הפופולאריים ביותר שמכרו הישראלים ב-eBay ברבעון הראשון של 2021:

  • פריטי אופנה ותכשיטים–  המהווים 26% מכלל המוצרים
  • מוצרי אספנות – 21%
  • מוצרי גינה ובית – 17%
  • מוצרי אלקטרוניקה – 12.5%  

תאוצה משמעותית בתחום המטבעות הווירטואלים

תחום פופולארי במיוחד שתופס תאוצה משמעותית הוא מוצרים מתחום המטבעות הווירטואלים - עם גידול ניכר ברכישות של מוצרי חומרה וכלים הקשורים לפעולות של כרייה של מטבעות וירטואליים. לפי נתוני eBay, במהלך שלושת החודשים הראשונים של 2021 בלבד נרשמה עליה של 1600% בשווי של מוצרים אלו מישראל לעומת כל שנת 2020. כמו כן, נרשמה עליה של 270% בכמות המוצרים שנרכשו במהלך הרבעון הראשון של השנה ביחס לכמות המוצרים שנרכשו לאורך כל שנת 2020, לצד עליה של 361% במחיר המכירה הממוצע.

קריטוב: "עם 185 מיליון משתמשים ברחבי העולם ו-250 מיליון חיפושים ביום, eBay ממשיכה להוות מקור למעקב אחר הטרנדים העולמיים והעליה המשמעותית שאנו רואים בביקוש למוצרים בתחום המטבעות הווירטואליים היא דוגמה נהדרת לכך". 

לפרטים נוספים | קבוצת דבי

אביגיל רובינגר |  abigail@debby.co.il | 052-4057800

יערה גרויסמן | yaara@debby.co.il | 058-4433055