דאטה

קיבלתם מזכרת נוסטלגית ליום העצמאות? אולי זה שווה לכם אלפי שקלים ב-eBay

Press Release

רבים מאיתנו מחזיקים בבית או בבית ההורים מוצרים נוסטלגיים הקשורים לתקופה של ראשית המדינה, אך לא תמיד מבינים את הערך שלהם - או כמה אנשים בעולם מוכנים לשלם עבורם.

ב-eBay מספרים כי ישנם אלפי מוצרים ייחודיים הקשורים לתקופות שונות מקום המדינה, וכאחת המדינות המובילות במכירות אונליין בעולם, הרבה מאוד פריטי אספנות נוסטלגיים ישראליים מגיעים לאזורים שונים ברחבי הגלובוס באמצעות פלטפורמת eBay.

מבין הממצאים:

●      בול ישראל משנת 1950 הכולל חתימות מקוריות של הדואר ועליו ציור של גמל, הנגב ותרשים של אילת, מוצע למכירה על ידי מוכר בארה"ב, בכ-50,000 ש"ח.

●      "פריט יום העצמאות" היקר ביותר שנמכר ב-eBay הוא פוסטר וינטג' של יום העצמאות ה-19 של מדינת ישראל, מ-1967, שנמכר בכ-6000 שקלים.

●      פריט מעניין אחר שנמכר ב-eBay הוא פוסטר יום העצמאות ה-33,בלמעלה מ-500 שקלים.

●      גם למדליות יש מקום של כבוד - והן נמכרות באלפי שקלים, דוגמת סט מדליות זהב וכסף משנת 1980, שעליהן חרותה בעברית המילה "שלום", מוצע למכירה בעלות של כ-8,500 שקלים.

●      מנתוני eBay עולה כי בשנה האחרונה הישראלים יותר מהכפילו את (המכירות של פריטים הקשורים ליום העצמאות) ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

●      לאן כל הפריטים המיוחדים הללו נשלחים? כמעט כחצי מהפריטים נמכרו לארצות הברית, כשליש לישראל ועוד פריטים בודדים למדינות כגון יוון, אסטוניה, אוקראינה ודרום אפריקה.

 

נתונים נוספים על מכירות של ישראלים ב-eBay בשנה החולפת: 

●      במהלך השנה החולפת, הצטרפו ל-eBay כ-16,000 מוכרים ישראלים חדשים בפלטפורמת המכירה העולמית.

●      הקטגוריות הפופולאריות ביותר בקרב מוכרים מישראל: משחקי וידאו, מוצרי ניקיון, ציוד לגיטרה וצעצועים לכלבים

●      הפריטים הכי יקרים שמכרו המוכרים הישראלים החדשים: מערכת חימום בשווי 60 אלף דולר ומערכת GPS בשווי 9000 דולר

●      המדינות שאליהן ישראלים מוכרים הכי הרבה: ארה"ב, בריטניה וקנדה לצד מאות מדינות נוספות ביניהן מרוקו, מאוריציוס, קאטר, גואם, מלדיביים, גרינלנד, פיג'י, לבנון וסומליה

  

לדברי איליה קרטוב מנכ"ל eBay לשווקים המתפתחים:

",תחום מוצרי האספנות, מהווה את האחת הקטגוריות המובילות באייבי לאורך השנים, מחקר שפרסמנו לאחרונה מצא כי האמריקאי הממוצע מחזיק בביתו 36 מוצרים שיכולים להימכר באייבי, לכן אין זה מפתיע כי גם בישראל ישנו שוק משמעותי למוצרי אספנות ויד שנייה במיוחד סביב אירועים משמעותיים כ"כ כגון יום העצמאות. עם למעלה מ-250 מיליון חיפושים ביום ו-187 מיליון קונים ברחבי העולם,eBay  מאפשרת לבעלי עסקים קטנים ובינוניים כמו גם למוכרים פרטים הזדמנות להיפתח לשוק הגלובלי ואנו שמחים לראות את את הגידול המשמעותי בשימוש בפלטפורמה בישראל ומצפים שבחג עצמאות הבא נחגוג עוד עסקים חדשים ומוצלחים של הציבור הישראלי".

IL 14042021